Kahve Kokan Tablolar

Sanatçı Maria Aristidou, Yaptığı Birbirinden güzel resimleri, boya yerine kahve ile çiziyor.

Londra’ da yaşayan Yunan sanatçı Maria Aristidou, birkaç yıl evvel atölyesinde sakin sakin resim yaparken, içtiği kahvenin masaya dökülmesiyle önce panik olmuş ama ardından, dökülen kahvenin masa örtüsü üzerinde enteresan bir şekil ortaya çıkarmasıyla aklına sıra dışı bir fikir gelmiş!

Fırçasını dökülen kahveye batırıp tuvaline o kahveyle resim yapmaya başlayan Aristidou, bir süre sonra kahve ile resimler yapma fikrini geliştirip sadece bu konu üzerine yoğunlaşmış ve ortaya muhteşem işler çıkarmaya başlamış.

 

 

2015 yılında meydana gelen bir kazayla kahve kullanarak resim yapmaya başladığını ifade eden Maria Aristidou, “Bir müşterimin siparişi üzerine sulu boya çalışıyordum ve ben bitiremeden önce kazara kahvemi üstüne döktüm. Normalde bunun beni çıldırtması gerekiyordu ama tuhaf bir şekilde bunu sevdim.”

“Benim favorim açık ara Einstein portresi. Einstein’ın gözlerindeki etkileyici detayın düzeyiyle ilgili sevdiğim bir şey var”

“Kahveyle resim yapmanın sulu boyayla çok benzer olduğunu söyleyebilirim. En azından benim kullanma şeklimle. Tonlamalar için, bir katman tekniğiyle koyu ve açık fırça darbelerini tercih ediyorum.”

coffeemag
coffeemag

Kocatepe Mahallesi, Selanik Caddesi No: 39/17 06420 Çankaya / Ankara 0312 323 91 53 – 0538 406 31 40 www.coffeemag.com.tr

Henüz yorum yok

Cevap Bırakın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

css.php