Türk Kahvesinden Siyah Nokta Maskesi

Bitkisel tedavilerle cilt güzelliği için çalışan uzmanlar yıllardır cilt bakım ürünlerinizin bir kısmını evde evde yapın diyor.

Şeker, en iyi peeling yöntemlerinden biri. Satın aldığınız diğer kozmetik ürünlerinden bir farkı yok. Hatta daha sağlıklı. Aynı kural Türk Kahvesi telvesi için de geçerli. Kahvenizi içtikten sonra fincanın dibinde kalan telveyi dökmeyin. Bıraktığınız telveyi yüzünüze masaj yapar gibi sürün ve kuruyana kadar bekletin. Eğer cildiniz çok kuruysa parmağınızı zeytinyağına batırıp ondan sonra telveyi yüzünüze uygulayın. Kan dolaşımını hızlandıran, ciltteki pürüzleri alan bu formülü uygularken zeytinyağı yerine gül suyu ve maden suyundan da yardım alabilirsiniz.

Amaç burada kahvenin yüzünüzde eşit şekilde dağılımını sağlamak. Kahveyi bir cam üzerinde gezdirir gibi gezdirin. Çok da bastırmayın.

Uygulama bittiğinde ise yüzünüzde bekletmeyin ve hemen yıkayın.

SİYAH NOKTALARDAN KAHVE İLE KURTULUN

Siyah noktalarınızdan doğal yol­larla kurtulmaya ne dersiniz? O halde sizin için hazırladığımız bu maskeyi hemen deneyin, kusur­ suz cilde bir adım daha yaklaşın! Uygulayacağınız bu maske, siyah noktaları temizlerken, kan dolaşımını hızlandırıyor ve cilde tazelik katıyor. İşte, adım adım maskenin hazırlanışı…

Siyah nokta maskesi için gerekli malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı Türk Kahvesi
  • 2 tatlı kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı ve uygulanışı:

Türk Kahvesi ve zeytinyağını yavaş yavaş karıştırın. Maskeyi uygulamaya geçmeden önce cildinizi makyajdan ve kirden arındırın. Parmağınızın ucuna karışımdan bir parça alın ve siyah nokta olan bölgelere hafif dairesel hareketlerle uygulayın.

Maskeyi ne sıklıkla uygulamalı? 

Kuru ciltler 15 günde bir, yağlı ciltler haftada bir, normal ve karma ciltler ise 10-12 günde bir bu peelingi uygulayabilirler.

 

 

coffeemag
coffeemag

Kocatepe Mahallesi, Selanik Caddesi No: 39/17 06420 Çankaya / Ankara 0312 323 91 53 – 0538 406 31 40 www.coffeemag.com.tr

Henüz yorum yok

Cevap Bırakın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

css.php