Serdar Ortaç: “İyi hazırlanmış bir Türk kahvesi, lezzet hazinesidir.”

Gönüllere taht kuran şarkılarıyla Türk pop müziğinin temel taşlarından olan serdar ortaç, başarılı kariyerini mutlu bir evlilikle taçlandırmış ender sanatçılardan. Kahveye olan ilgisinden pop müziğinin değişimine kadar birçok konuyu başarılı starla konuştuk. Elinizde kahveniz, fonda serdar ortaç şarkıları ve lezzetli bir röportaj için Coffee Mag 5. Sayımızı kaçırmayın!

Serdar Ortaç mutlu bir insan mı? Hayatınızda Serdar Ortaç olmanın zorluklarını yaşıyor musunuz?

Her insan gibi benim de çok mutlu olduğum ve mutsuz olduğum anlar oluyor tabi ama genel olarak iyiyim. Serdar Ortaç olmanın zorlukları oluyor; söylediklerinize, yaptıklarınıza çok dikkat etmeli ve kontrollü olma- lısınız ama zorluğunun yanında tabi ki çok keyifli tarafları da var. İnsanların, sizi sevmesi ve takdir etmesi çok güzel bir şey.

Başarı ve mutluluğa giden yol nereden geçiyor? Başarının ve mutluluğun  püf  noktaları nelerdir?

Mutlu olmak için, öncelikle kendinizi çok iyi tanımanız gerektiğini düşünü- yorum. Sizi mutlu edecek ve size olumlu yönde bir yükseliş ivmesi kazandıracak şeyler doğrultusunda hayatınıza yön vermeniz, ayrıca size gerçekten değer veren ve sizi seven kişileri hayatınızda tutmanız ve her şeyden önemlisi etrafınızı gözlemleyip, kendinizi sürekli geliştirip, sadece kendinizle yarış halinde olmanız oldukça disiplinli ve enerjik, iyi bir uyum yakaladık. Jolly tur un bu yıl misafirlerini sunacağı fırsatları içeren güzel bir reklam çektik beraber.

Bunun dışında, yine bu sene, GAOK Tnvest’ in yatırımıyla gerçekleştiri- lecek, 2018 yılının aralık ayında teslim edilecek olan, Breeze De Mar proje- sinde, eşim Chloe ve ben projenin reklam yüzü olduk. Breeze De Mar prjesinde yer alan konutlar Florida’nın Orlanda bölgesinde ve 4 farklı konut tipi var, peşin ve taksitli ödeme ile ev sahibi olabiliyorsunuz. Ayrıca bir reklam projesinde daha yer aldım, o da  sürpriz olsun.

Tatil  için  nereleri  seçiyorsunuz? Yaz sezonu işlerimin yoğunluğu dolayısıyla zaten çok fazla fırsat bulamıyorum ama tercihim daha çok İzmir, Amerika ve Yunan adaları.

Miami’ye oldukça sık seyahat ediyorsunuz. Amerika’ya yerleşme planlarınız var mı?

Evet Miami keyifli bir şehir, sadece gezi amaçlı değil, konser için de Amerika’ya gidiyorum. Şu an Amerika’ ya gerekiyor. Bunların arkasından zaten başarının da geleceğini düşünüyorum. yerleşmek için net bir plan yok aklımda.

Türk pop müziğini şekillendiren isimlerin başında geliyorsunuz. Doksanlı yıllardan bu yana pop müziği nasıl değişti?

Pek bir şey değişmedi aslında. Pop müzik aynı ya sadece çok fazla şarkıcı çıkmıyor, çıkanların çoğu başarılı.

Tabi ben daha çok şarkıcı çıksın isterim, çeşit olsun, renk olsun, rekabet olsun. İnsanlar mutlu olsun, çünkü mutlu olan insanlar çoğaldıkça, eğlenmek ve müzik dinlemek isterler.

Günümüz müzik dinleyicisi hangi tarz müziklere ilgi gösteriyor?

Aslında buna net bir cevap vermek zor, son dönemlerde tutan parçalara bakarsanız birbirinden çok farklı şarkılar var. Ama sanırım şunu söyleyebilirim. İnsanların hayatında yaşadığı kesitleri yansıtan doğru sözlerden oluşan, duyguyu ya da enerjiyi yoğun olarak yansıtabilen herhangi bir tarzdaki parça mutlaka dinleyiciler tarafından ilgi görünüyor. Tabi bu arada icracının, yani parçayı seslendiren kişinin rolü de, parçanın ruhunu en yalın şekilde dinleyenlere geçirebilmesi açısından çok büyük.

Serdar Ortaç müziğini bize tasvir eder misiniz?

Açıkçası böyle bir tasvirim yok, Serdar Ortaç tamamen hissetlerini yazıyor ve yukarıda anlattığım şekilde harmanlıyor.

Şu ana kadar kaç sanatçıya şarkı verdiniz? Hangi sanatçıların  şarkılarınızı seslendirmesinden mutluluk duyuyorsunuz?

Oldukça fazla, sanırım yüzün üzerindedir. Farklı tarzda okuyan birçok sanatçıya beste verdim. Benim için en önemli olan, verdiğim parçayı seslendirecek olan kişinin, parçanın duygusunu verebilmesi ve dinleyenlere bunu en doğru şekilde aktarmasıdır.

Bir turizm şirketinin reklamlarında yer aldınız. Oldukça ses getiren bu reklam kampanyasına nasıl dahil oldunuz?

Evet Türkiye’nin en önde gelen turizm şirketlerinden Jolly Tur’ un reklam filminde oynadım. Eğlenceli değişik bir reklam filmi çekmek istemişler. Sanırım yaptığım besteler ve ben yaz aylarını yansıttığımız için, benimle çalışmayı düşünmüşler, beni aradılar ve hemen anlaştık. Gerçekten çok keyifli bir çalışmaydı, jolly ekibi  oldukça disiplinli ve enerjik, iyi bir uyum yakaladık. Jolly tur un bu yıl misafirlerini sunacağı fırsatları içeren güzel bir reklam çektik beraber.

Bunun dışında, yine bu sene, GAOK Tnvest’ in yatırımıyla gerçekleştiri- lecek, 2018 yılının aralık ayında teslim edilecek olan, Breeze De Mar projesinde, eşim Chloe ve ben projenin reklam yüzü olduk. Breeze De Mar prjesinde yer alan konutlar Florida’nın Orlanda bölgesinde ve 4 farklı konut tipi var, peşin ve taksitli ödeme ile ev sahibi olabiliyorsunuz. Ayrıca bir reklam projesinde daha yer aldım, o da  sürpriz olsun.

Tatil  için  nereleri  seçiyorsunuz?

Yaz sezonu işlerimin yoğunluğu dolayısıyla zaten çok fazla fırsat bulamıyorum ama tercihim daha çok İzmir, Amerika ve Yunan adaları.

Miami’ye oldukça sık seyahat ediyorsunuz. Amerika’ya yerleşme planlarınız var mı?

Evet Miami keyifli bir şehir, sadece gezi amaçlı değil, konser için de Amerika’ya gidiyorum. Şu an Amerika’ ya  yerleşmek için net bir plan yok aklımda.

Kahveyle  aranız nasıl?

Kahveye tutku derecesinde bağlı değilim ama lezzetli bir kahveye asla hayır diyemem. Kahve hem lezzeti hem de kültürü bünyesinde barındırıyor. Özellikle dünyada ve ülkemizde kahveye olan talebin ciddi oranda arttığını düşünüyorum. Önceden birkaç tip kahve varken artık kah-ve çeşitlerinin hızına ve değişimine yetişemiyoruz.

Hangi tür kahveleri tüketiyorsunuz?

Dünya kahvelerini seviyorum ama benim favorim Türk kahvesi. İyi hazırlanmış bir Türk kahvesi çok ciddi bir lezzet hazinesidir.

Yurt dışı seyahatlerinizde Türk kahvesiyle karşılaşıyor musunuz? Türk kahvesi yurt dışında ilgi görüyor mu?

Evet birçok yerde karşılaştım. Farklı ve bir lezzeti ve doğal, yoğun ve değişik bir aroması olduğu için yurt dışında da ilgi gördüğünü düşünüyorum. Türk kahvemizin tanıtımına biraz daha gayret gösterildiği takdirde hak ettiği noktaya  geleceğini düşünüyorum.

Kahvenizi yudumlarken ne yapmaktan zevk alıyorsunuz?

Kahve içerken daha çok, müzik dinlemekten ya da bir şeyler okumaktan keyif alıyorum.

coffeemag
coffeemag

Kocatepe Mahallesi, Selanik Caddesi No: 39/17 06420 Çankaya / Ankara 0312 323 91 53 – 0538 406 31 40 www.coffeemag.com.tr

Henüz yorum yok

Cevap Bırakın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

css.php