Midterm’lere Çalışırken Size Eşlik Edecek Kahve Çeşitleri

Üniversite hayatının en stresli dönemlerinden olan midterm’ler yaklaşıyor. Çoğu zaman sabahlanan ders çalışma maratonlarında kendinizi dinç ve dinamik hissetmenizi sağlayacak kahve çeşitleri de bulunuyor.

Yüksek kafein içeren kahve türleri, daha uzun süre uyanık kalmanıza ve enerjinizi korumanıza yardımcı oluyor.

midterm kahve

Vize Dönemi İçin Enerji Veren Kahveler

Çoğu üniversiteli, vize döneminden önceki haftayı minimum seviyede uyku ile geçiriyor. Yoğun tempo sebebi ile okuduğunuzu anlamakta zorlanmanız, aynı cümleleri tekrar tekrar okumanız mümkün.

Midterm’lere çalışırken doğru içecekleri seçmeniz, odaklanmanıza da yardımcı olur. Kafein, vücudun ve beynin kendini dinç hissetmesini sağlar.

Siz de vize döneminde sabahladığınız gecelerinize eşlik edecek enerji veren içecekler arıyorsanız, bu tarifleri mutlaka denemelisiniz.

Mocha

Yapılan araştırmalar, mocha türü kahvenin odaklanma konusunda en başarılı sonuçları verdiğini gösteriyor. Odaklanabilme süresini arttıran ve gerginliği alan mocha türü içecekler sayesinde sınavlarınıza çok daha kolay hazırlanabilirsiniz.

Kakao içerisinde bulunan bazı maddelerin kafeinle birleşerek oluşturdukları bu etki sonucunda motivasyonunuz, odaklanma süreniz ve dikkatiniz artacak.

Espresso

Yüksek miktarda kafein içermesi sayesinde odağınızı arttıracak olan bir diğer içecek de espresso. Starbucks Kahve gibi bilinen markaların imza içeceklerinde bazı oluşturan espresso, birkaç shotı süt ile birleştirilerek tüketilebilir.

4 shot espresso ile 300 ml kadar sütü karıştırarak soğuk şekilde tüketebilirsiniz. Dilerseniz, size en yakın kahveciye giderek bu şekilde bir içecek hazırlanmasını da isteyebilirsiniz.

Amerikano

Oldukça acı tadı olan bu kahve, kafein değerleri açısından iyi bir çalışma arkadaşı. Ancak acı kahveden hoşlanmayanlar için içimi zorlayıcı olabilir.

Kahveyi biraz da olsa tatlandırmak için şuruplardan yararlanabilirsiniz.

amerikano kahve

Filtre Kahve

Odaklanma açısından oldukça başarılı sonuçlar veren bir diğer kahve türü de filtre kahve. Çoğu zaman uyanık kalma amacıyla kullanılan içecek, odaklanma süresini de ciddi şekilde arttırıyor.

Evinizde hazırlayabileceğiniz pek çok filtre kahve çeşidi var. Ancak dünyanın en yüksek kafeinli kahvesi olarak tabir edilen Death Wish Coffee, rakiplerine kıyasla 4 kat kafein oranı sunuyor.

Death Wish Kahve’yi ülkemizden de satın alabiliyorsunuz. Bu midterm döneminde mutlaka denemenizi öneririz. Bütün Detayları ile Filtre Kahve Yapımı içeriğimizi inceleyebilir, farklı kahveler için Kahve Yapımı kategorimize göz atabilirsiniz.

filtre kahve

Bahar Hidayetoğlu
Bahar Hidayetoğlu

Flatart - Dijital Pazarlama Uzmanı

İçerik Pazarlaması, Dijital İçerik Editörü

6 yorum
  1. ah ne günlerdi be üniversite yıllarımı hatırladim. O zamanlar filtre kahe yaygın degildi. Ama espressoyı herkesin elinde görebiliyorduk.

  2. Böyle stresli anlarda vücuda kafein yüklemeyi sağlıklı bulmuyorum. Ama yine de kahve tercih edilecekse ve sert içimden hoşlanılıyorsa Amerikano tercih edilebilir.

  3. Enerji konusunda Amerikano süper bir seçim ama içerken her zaman dikkatli olmakta fayda var. Yoksa ters bir tepki oluşturabilir yani en azından fazla kaçırmamak lazım dozajı

  4. Death Wish Coffee bir kez denedm yakın bir arkadaşım ikram etmişti. Hakikaten o sertliğini ilk yudumda değil kokusunda dahi hissettiriyor. Kanımca vize final gibi sınav dönemlerinde daha uygun ve enerji veren kahveler tercih edilebilir. Aksi taktirde bbu kahvenin kalp çarpıntısı yapabilecegini düşünüyorum.

Cevap Bırakın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

css.php