Kara Sevdanın Fotoromanı

ABD’li fotografçı Steve Mccurry kahve üreten insanları fotoğraflarıdığı Steve Mccurry: From These Hands adlı albümü ile tüm dünyadaki kahve severlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

kahve yapan insanlarABD’li fotoğrafçı 30 yıllık çalışmaları sırasında Kolombiya, Honduras, Peru, Brezilya, Etiyopya, Tanzanya, Hindistan ve Vietnam’da kahve üreten insanları fotoğrafladı ve bunları Steve McCurry: From These Hands adlı bir derlemeyle de albüm haline getirdi.

Genellikle National Geographic için çalışan fotoğrafçı Steve McCurry, Afgan­Rus Savaşı sırasında çektiği, National Geographic Dergisi’nin 1985 Haziran sayısında yayınlanan Afgan Kızı fotoğrafıyla tanınıyor.

Satışta olan kitabın ön sözünde McCurry, kahvenin sadece makineden çıkan koyu renkli bir sıvı olarak değil, baştan sona ona emek veren bütün bu insanlarla beraber anılması gerektiğini söylüyor.

kahve yapan insanlar

Bir kahve markasının sponsorluğunda dünyadaki farklı plantasyonlara yaptığı gezi sonucu kahve tarlalarını görme şansı bulan fotoğrafçı, evde önümüze gelen basit bir besin maddesini dünyanın öteki ucunda özenle üreten insanlarla ve aileleriyle tanışınca, kahveye olan hislerinin oldukça değiştiğini de ifade ediyor.

Çalıştığı her projede özellikle insan yüzüne ve yüzün anlattığı hikayeye odaklanan fotoğrafçının albümünde yer alan fotoğraflardan bazıları:

kahve yapan insanlar

 

kahve yapan insanlar

kahve yapan insanlar

kahve yapan insanlar

kahve yapan insanlar

coffeemag
coffeemag

Kocatepe Mahallesi, Selanik Caddesi No: 39/17 06420 Çankaya / Ankara 0312 323 91 53 – 0538 406 31 40 www.coffeemag.com.tr

Henüz yorum yok

Cevap Bırakın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

css.php