Kahvenin 10 Faydası

 Kahve Uyanık Ve Diri Tutuyor

Eğer çok yorgun ve bitkinken bir bardak kahve içerseniz, olaylara reaksiyon gösterme yetiniz artar. Dikkatiniz yükselir, daha mantıklı düşünürsünüz. Zekanızı olayları çözümlemede, analizlerde daha rahat kullanmaya başlarsınız.

Kahve Güzelleştirip Zayıflatıyor

Kafein maddesi, vücutta biriken yağ-şeker gibi şeylerle etkileşime girer ve hızla kalori tüketilmesini sağlar.

Karaciğeri Yeniliyor

Alkolün yarattığı tahribatı azaltır. Karaciğere olumlu destek sağlar. 22 yıl boyunca 125.000 kişiyele yapılan araştırmalarda, karaciğer sorunu yaşayanların günde bir fincan kahve ile alkolün olumsuz etkilerini giderdiğini tespit etti.

Kahve Parkinsonu Önlüyor

Düzenli olarak kahve içerek kafein alan kişi, Parkinson hastalığına daha az yakalanıyor.

Kahve Mutluluk Veriyor

Kahve içenlerin vücutları salgıladığı çeşitli maddelerle, insanlarda mutluluk hissi uyandırır. Ayrıca kahve içelerin depresyona yakalanma oranı, içmeyenlerden yüzde 10 daha düşüktür.

Şeker Hastalığı Riskini Yarıya İndiriyor

Sık sık kahve içilmesi, şeker hastalığına yakalanma riskini yarıya düşürür. Bu sevindirici sonuç, Amerika Kimya Birliği tarafından doktorlar için düzenlenen konferansta açıklandı.

Kanser Riskini Azaltıyor

Kahve, bazı kanserli hücrelerin ve tümörlerin yok edilmesini sağlıyor.

Atletik Yönü Ön Plana Çıkarıyor

Sporcular, “Çabucak içilen bir Espressonun daha uzun dayanıklılık verdiğini” hep söylerler, buna inanırlar. Kahve kaslardaki enerjiyi yükseltir.

Stres Seviyesini Düşürür

Sabah içilen kahvenin, stresin kontrol altına alınmasında önemli rol aldığı ifade ediliyor.

Sağlıklı Bir Beyin İçin Gerekli

Güney Florida Üniversitesi, kahve tüketimi ile insan beyni arasındaki ilişkiyi inceledi. Sonuç; “Günde belirli ve mantıklı bir orandan kahve içilmesi, Alzheimer hastalığını engelliyor”.

coffeemag
coffeemag

Kocatepe Mahallesi, Selanik Caddesi No: 39/17 06420 Çankaya / Ankara 0312 323 91 53 – 0538 406 31 40 www.coffeemag.com.tr

Henüz yorum yok

Cevap Bırakın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

css.php