“Kahve Hakkında Bir Film”

Sıcacık bir kahve ve battaniye ikilisinin en iyi eşlik ettiği aktivitelerden biri, şüphesiz ki gerçekten de bizleri etkileyen bir film oluyor. Hayatımızda derin bir iz bırakan, belki de hayata gerçekten de bakış açımızı değiştiren bir söz söyleyen filmlerden biri kahve ile ilgili olursa nasıl olur?

2014 yılında bizler ile buluşan ”Kahve Hakkında Bir Film”, orijinal ismi ile A Film About Coffee, izleyicilerine özel harman kahveler ile ilgili adeta bir güzelleme sunuyor.

kahve hakkında bir film, a film about coffee, kahve, film

Görsel Şölen ve Bilgiyi Bir Arada Sunuyor

Brandon Loper yönetmenliğinde ortaya çıkan yapım, kahvenin ‘özel harman’ olarak tanımlanması için gereken detayları ve bunun aslında ne anlama geldiğini irdeleyen bir hikaye sunuyor.

Yönetmen, ustaca işlenmiş hikaye ile birlikte izleyicileri Honduras ve Ruanda‘daki çiftliklerden Tokyo, Portland, Seattle, San Francisco ve New York kahvecilerine uzanan bir dünya turuna çıkarıyor.

Kahve Hakkında Bir Film, baristaların ve kahve toplama görevi üstlenen çiftçilerin gözünden, onların hikayelerini, deneyimlerini ve fikirlerini yansıtan bir yapım olarak öne çıkıyor. Film, en güzel kahveleri ortaya çıkarmak için yan yana gelmiş tüm etkenlere dair eşsiz bir görsel şölen ve bilgi birikimi sunuyor.

Entellektüel ve coğrafi tatları aynı ekranda buluşturan film bir yandan da tat ve zevki bir arada sunuyor. Loper, filmin bütün bu yönleri ile ortaya şahane bir yapıt çıkarmış.

Kahve Hakkında Bir Film aynı zamanda kahve işlemleri, tercihleri, hazırlanma şekilleri, eski ve yeni geleneklere dair hiçbir yerde bulamayacağınız ipuçları barındırıyor.

 

Bahar Hidayetoğlu
Bahar Hidayetoğlu

Flatart - Dijital Pazarlama Uzmanı

İçerik Pazarlaması, Dijital İçerik Editörü

3 yorum
  1. Kahve Hakkında Bir Film o kadar donanımlı bir belgesel ki kahve çiftçilerinden kahvenin üretim aşamasına kahve çiftliklerinden demleme trendlerine kadar her şeyi göz önüne seriyor… aslında işin ne kadar meşakkatli olduğunu her karesinde anlayabiliyorsunuz

  2. Okur okumaz hemen fragmanını açtım ama en kısa sürede internet üzerinden de satın alıp izlemek istiyorum

Cevap Bırakın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

css.php