Profesyoneller İçin Dünyada Öne Çıkan 5 Kahve Fuarı

Dünyanın birçok ülkesinde düzenlenen kahve fuarları, hem üreticiler arasındaki işbirliklerini hem de tüketicilerin markaları daha yakından tanımasını amaçlıyor. İşletmesinin yurtdışında da büyümesini isteyen girişimciler için harika bir networking imkanı sunan fuarlar, yeni tedarikçiler bulmanıza ve gelişen teknolojileri yakından tanımanıza da yardımcı oluyor.

Uluslararası alanda en tanınan kahve fuarlarını derlediğimiz bu yazımızda, fuar takvimlerine ve bilet ücretlerine de yer vermeye çalıştık. Fuarlarla ilgili daha detaylı bilgi almak için linklere tıklayabilirsiniz.

Dünyada Öne Çıkan 5 Kahve Fuarı

Specialty Coffee Expo Kahve Fuarı

2018 yılında 19-22 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan Specialty Coffee Expo, Nitelikli Kahve Birliği’nin (SCA) düzenlediği kahve fuarı.  Amerika’nın Seattle şehrinde gerçekleşecek fuarın ana sponsorunun da Starbucks Kahve olduğunu belirtelim.

specialty kahve fuarı

Amerika Barista Şampiyonası, Brewers Cup ve Cup Tasters Şampiyonalarına da ev sahipliği yapacak fuarda pek çok farklı workshop ve eğitim de katılımcılara sunuluyor. 380 markanın fuarda şimdiden yerini aldığını da belirtelim.

Fuar biletlerinde 22 Şubat tarihine kadar ön satış indirimi uygulanıyor. Bu tarihe kadar alacağınız 3 günlük kombine biletler SCA üyeleri için 245 USD, üye olmayanlar için ise 325 USD’den satılacak. Sonrasında ise SCA üyeleri 305 USD, üye olmayanlar ise 385 USD karşılığı bilet alabilecek.

Fuar öncesinde 18-19 Nisan tarihlerinde yine aynı şehirde gerçekleşecek olan Re;Co sempozyumuna da katılabilirsiniz. “Kahve Hakkında” anlamına gelen “regarding:coffee” kelimelerinden türetilen sempozyum, kahve dünyasının en yaratıcı isimlerinin bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunmalarına da imkan tanıyor. Kayıtların Aralık ayında başlayacağı sempozyumda partner olarak yer alma şansınız da var.

Re;Co sempozyumuna katılmak için 22 Şubat’tan önce alınacak biletlerde ön satış indiriminden yararlanabilirsiniz. İndirimli biletler SCA üyeleri için 1.100 USD, üye olmayanlar için ise 1.300 USD fiyatla satılıyor olacak. Ön satış indiriminden sonra ise SCA üyeleri 1.300 USD, üye olmayanlar ise 1.500 USD karşılığı bilet satın alabilir.

Melbourne Uluslararası Kahve Fuarı

2018 yılında 22-24 Mart tarihlerinde gerçekleşecek olan Melbourne Coffee Expo, üreticiler ve tüketicilerin bir araya gelerek keyifli zaman geçirdiği bir etkinlik. SCA onaylı eğitimlerin, Avustralya şampiyonalarının ve uluslararası ödüllerin de dağıtıldığı fuar bölgenin en büyük etkinlikleri arasında yer alıyor.

melbourne kahve fuarı

Fuara giriş için bilet fiyatlarının 20 ila 60 Avustralya Doları arasında değiştiğini de belirtelim.

Coffee Expo Seoul Kahve Fuarı

Gelişen kahve pazarlarından biri olan Seul, uluslararası bir kahve fuarına ev sahipliği yapacak. Güney Kore’nin başkentinde düzenlenecek fuara 40.000 kişinin katılması bekleniyor.

seoul kahve fuarı5-8 Nisan 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek fuarda erken rezervasyon indirimleri de mevcut. Ülke bazında da rezerve edilebilecek alanlarda da birçok indirim sunuluyor.

World Of Coffee Kahve Fuarı

Avrupa’nın en büyük kahve fuarı olma özelliğini de taşıyan World Of Coffee, 21-23 Haziran tarihlerinde Amsterdam’da gerçekleşiyor. Dünya Barista Şampiyonası’na da ev sahipliği yapacak olan fuar, SCA tarafından hayata geçiriliyor.

world of coffee kahve fuarı

SCA onaylı eğitimlerin ve workshopların da sunulduğu fuara dünyanın farklı ülkelerinden birçok katılımcı ilgi gösteriyor. Birçok sponsorluk imkanı da sunan fuarı yaklaşık 7.000 kişi ziyaret ediyor.

European Coffee Expo Kahve Fuarı

Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Avrupa Kahve Fuarı, 22-23 Mayıs tarihlerinde Londra’da yapılacak. Şehrin en büyük fuar alanlarından biri olan Olympia’da gerçekleşecek olan fuara katılım, yalnızca sektör profesyonellerinden olacak.

eoropean coffee expo kahve fuarı

Tüketicilerin katılımına kapalı olan fuarda üreticiler ile markaların bir araya gelerek kahve kültürünü geliştirecek ve sektörün büyümesini sağlayacak iş birlikleri yapmaları amaçlanıyor. Kahve yapımında kullanılan makine ve ekipmanların, farklı bölgelerde yetiştirilen çekirdeklerin ve gelişen tekniklerin de sergileneceği fuarda birçok seminer de yer alıyor.

İngiltere’de kahve denildiğinde ilk akla gelen isimlerin ortaklığı ile hayata geçirilen fuar, sektörün gelişmesi ve ülkeler arası iş birliklerininarttırılmasını amaçlıyor. Markaların karar alıcı konumundaki temsilcilerinin bir araya geleceği etkinlikte farklı standlar ve alanlar da fuarın websitesinde satışa sunuluyor.

Sponsorluk imkanlarının da bulunduğu etkinliğe katılmak için erken kayıt olan ziyaretçiler, ücretsiz bilet kazanma şansı yakalıyor. Tüketicilerin fuarı ziyaret etmemesi sayesinde markalar, geliştirdikleri yeni teknikleri ve ekipmanları da kolaylıkla sektördeki diğer isimlerle paylaşabilecekler.

Bahar Hidayetoğlu
Bahar Hidayetoğlu

Flatart - Dijital Pazarlama Uzmanı

İçerik Pazarlaması, Dijital İçerik Editörü

6 yorum
  1. Kahve fuarı demek bence tüketicilerle markaların buluştuğu en önemli kulvar demek. O nedenle olabildiğince bu amaç uğruna düzenlenmeli diye düşünüyorum. Çünkü bu sayede tanıtılan ürünler ilgili kitlelere daha net ulaşabiliyor. Hem katılımcılar için de güzel ve farklı deneyim olmuş oluyor. Örnek: Melbourne Uluslararası Kahve Fuarı

  2. Yurt dışında bu gibi organizasyonların yapılacağını veya yapıldığını okuyunca inanın hayranlık duyuyorum. Ama diğer yandan ülkemizde henüz takdire şayan bir kahve fuarının düzenlenemiyor oluşuna da üzülüyorum. Kısacası bu tezat duruma alışmak gerçekten zor…

  3. Fatih bey anlattıklarınızda kesinlikle haklısınız. Ancak işin içinde olduğumuz için kısa bir şekilde açıklama yapmak istiyorum. Kahve fuarları bazen markaların kendi arasındaki diyalog kurabilmesi için düzenlenebiliyor. Yada şöyle diyelim: Müşteri koluna henüz ulaşamadan önce markaların kendi arasındaki irtibatları sağlayabilmek adına yapılıyor. O nedenle fuar algısını sadece müşteri-tüketici kurgusuna indirgemeyelim. Amaç burada en nihayetinde tabi ki müşterilere ulaşmak. Ama öncesinde çözülmesi gereken pürüzleri ve eksiklikleri gidermek de önemli.

  4. Specialty Coffee Expo Kahve Fuarı’nı uzun zamandır merak ediyorum. Keşke katılabilme imkanımız olsa :/

  5. Seminerle zenginleştirilen kahve fuarlarının daha dolu dolu geçtiği ve sanatsal anlamda ziyaretçilere bir şeyler katabildiği kanısındayım. O nedenle mesela Specialty Coffee daha fazla dikkatimi çekti beniim

Cevap Bırakın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

css.php