Kahve & Çikolata Festivali 2018 Ankara’da

Kahve kültürünün hızla geliştiği ülkelerden biri de Türkiye. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde yıllardır hizmet veren nitelikli kahveciler sayesinde tüm şehirlerimizde yeni dükkanlar açılıyor.

Kahve kültürünün gelişmesi, beraberinde birçok farklı etkinliği de getiriyor. Geçtiğimiz yıl İstanbul Coffee Festival, İzmir Kahve Festivali ve Ankara Kahve Festivali gibi pek çok etkinliği takip etmiştik. 2018’in ilk festival haberi ise Ankara’dan; Kahve & Çikolata Festivali 3-6 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek.

kahve & çikolata festivali ankara 2018

Kahve & Çikolata Festivali

Dünyayı kasıp kavuran 3.Dalga Kahve Akımı’nın en önemli temsilcilerine de ev sahipliği yapacak olan Kahve & Çikolata Festivali, kahve tutkunlarına unutulmaz anlar yaşatmayı amaçlıyor.

Kahve profesyonellerinin yanı sıra tüm kahve severlere yönelik etkinlikler de planlayan festival içerisinde akademik workshoplar, yarışmalar ve kahve ile çikolatanın birlikte yolculuklarını da keşfetme imkanı bulacaksınız.

Ankara’nın en önemli etkinlik merkezlerinden biri olan Congresium’da GL Events tarafından düzenlenecek olan festivalde sektörün öncülerinin konuşmalarını dinleyebilir, çeşitli workshoplara katılabilir ya da barista yarışmasını izleyebilirsiniz.

Sektörün tüm bileşenlerini bir araya getirmeyi hedefleyen etkinlik, 3-6 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek. 10.000 metrekarelik bir fuar alanına sahip olan Congresium’u festival için 60.000 kişinin ziyaret edeceği düşünülüyor.

Çekirdekten Kalbe Giden Yol sloganı ile düzenlenecek olan festivalde çikolatanın üretimden vitrine giden tüm safhalarını yakından görme imkanı da bulacaksınız. Ev kullanımı ve ticari kullanım için farklı tekniklerin inceleneceği Kahve & Çikolata Festivali’ndeki atölye çalışmalarına katılarak kendinizi geliştirebilir, yeni kullanım şekilleri öğrenebilirsiniz.

Festival içerisinde onlarca farklı markanın ürünlerini satın alma şansı da yakalayabilirsiniz. Festivale özel indirimler ve kampanyalardan da yararlanabileceğiniz gibi ticari amaçlı toplu siparişlerinizi oluşturabilir, tanıdığınız ve güvendiğiniz markaların yeni ürünlerini deneyebilirsiniz.

Geçtiğimiz Yıl Neler Olmuştu?

Gloria Jeans, Federal Coffee Company, Godiva, Mocaco ve Fiery gibi sektörün önde gelen markalarının katılımıyla gerçekleşen festivalde oldukça keyifli dakikalar yaşanmıştı. 18-21 Mayıs 2017 tarihleri arasında Congresium’da yer alan etkinlik, binlerce ziyaretçiye birbirinden değişik lezzetler sundu.

Özellikle gençlerin ve Ankara’da eğitim gören öğrencilerin büyük ilgisini gören festivalde blending, roasting ve demleme teknikleri ile ilgili çeşitli seminerler de katılımcılara sunuldu. Dünyanın dört bir yanından en kaliteli çekirdekleri tatma şansı bulan ziyaretçiler, kahve hakkında merak ettikleri soruları da stantlardaki temsilcilere yöneltme imkanı buldu.

2 Tat 5 Duyu sloganı ile gerçekleştirilen festivalde Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğrencileri tarafından verilen caz konserinin yanı sıra, Can Bonomo ve Fatma Turgut gibi popüler kültürün önemli isimleri sahne aldı.

kahve & çikolata festivali ford kuga çikolata heykeli

Festival katılımcılarının en yoğun ilgi gösterdikleri stantlardan biri de otomotiv devi Ford’a aitti. Festival için özel olarak hazırlanan ve gerçek boyutlardaki çikolatadan yapılma araba, görenleri şaşkına uğratmayı başardı. Kuga modelinin çikolatadan yapılmış halini standında sergileyen Ford, festival alanının en ilgi çeken markalarından biri haline geldi. Yapımı 3 hafta süren ve çikolata heykeltıraşı Yiğit Zeyneloğlu imzasını taşıyan arabada 65 kg bitter çikolata ile 65 kg saf kakao yağı kullanıldı.

Markaların satışa sundukları binlerce çeşit ürünü deneyimleme imkanı sunan festival süresince ziyaretçiler; dünyaca ünlü şeflerin gizli tariflerinin uygulamaları, atölye ve seminer etkinlikleri, konserler gibi birçok seçenek arasından kendilerine en uygun olanlara katılım sağladı.

kahve & çikolata festivali ankara 2018

Festivale Nasıl Katılabilirim?

3-6 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Kahve & Çikolata Festivali’nin programı henüz açıklanmadı. Ancak festivale ait olan websitesini ve sosyal medya hesaplarını takip ederek tüm gelişmeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Festival biletlerini Biletix üzerinden ya da Congresium fuar alanının girişinde yer alan gişeden temin edebilirsiniz. Biletler henüz satışa sunulmadı, bu nedenle etkinlik sitesini takipte kalmanızı öneririz.

Festival biletleri ile alan içerisindeki tüm etkinliklere katılım gerçekleştirebilirsiniz. Seminerler ve atölye çalışmalarının bazıları ücrete tabi olabilir, bu nedenle festival programını incelemenizi öneririz.

Bahar Hidayetoğlu
Bahar Hidayetoğlu

Flatart - Dijital Pazarlama Uzmanı

İçerik Pazarlaması, Dijital İçerik Editörü

Henüz yorum yok

Cevap Bırakın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

css.php