İzmir Kahve Festivali Kahve Severler ile Buluşuyor

Geçen sene İzmir’de ilk defa gerçekleştirilen İzmir Coffee Festival, aynı tarihlerde bir kez daha düzenlenecek!

Türkiye’nin en büyük kahve festivallerinden biri olan İzmir Coffee Festival bu sene de geçen sene olduğu gibi 14-15-16 Ekim tarihlerinde kahve severlere kapılarını açacak. 3 gün boyunca öğlen 12:00’den gece 24:00’e kadar süren kahve festivali, geçen yıl büyük bir ilgi görmüştü.

izmir kahve festivali

Festival alanında kahvenin yanı sıra resim, heykel ve fotoğraf sergileri de yer alıyor. Festival süresince ziyaretçiler birbirinden farklı atölye çalışmaları ile kahvenin kökenini, pişirme yöntemlerini öğrenirken Latte Art ile kahvenin göze hitap eden sanatını da yakından görebiliyor.

Festivalde Çeşitli Etkinlikler Boy Gösterecek

Kahveye dair herşeyin yer aldığı etkinlikte çekirdek üreticileri, çekirdek çeşitleri, öğütme ve kavurma yöntemleri, geleneksel Türk kahvesi, coffeeshoplar, 3. nesil kahveciler, kahve zincirleri gibi son kullanıcıya yönelik alanlarda detaylı bilgi alınabildiği gibi kahve makinesi ihracatı ve ithalatı, kahve ve kafelerin destek ürün markaları hakkında da bilinmeyen birçok şeyi öğrenmek oldukça kolay. Festivalde çoğu butik üretim olan özel alışveriş alanlarında birbirinden farklı kahve çeşitlerini denemek ve satın almak da mümkün.

izmir kahve festivali

Farklı Nesil Kahveciler Bir Araya Geliyor

Baristocrat, Toper Akademi, MYCO, Palto Tasarım, FUJIFILM Türkiye, Radyo Viva, Dijibox, Maison Routin France, Point Bornova ve BWT gibi sponsorların yer aldığı festivalde Starbucks, Coffeemania, Brew Mood, Kurukahveci Mehmet Efendi ve Caribou Coffee gibi çok bilinen isimlerin yanı sıra birçok butik kahveci de bulunuyor.

Dünyaca ünlü Türk baristaların bulunacağı festivalde işin ipuçlarını uzmanlardan öğrenebileceksiniz. Henüz bu seneki programın açıklanmadığı için festival biletlerinin de ne zaman satışa çıkacağı bilinmiyor. 0-10 yaş arası ücretsiz olan festivalin biletleri Biletix’ten satışa çıkacak.

Festival geçen sene olduğu gibi bu sene de Karşıyaka’da bulunan İzmir Arena’da gerçekleşecek. 16.000 metrekare açık, 2.200 metrekare kapalı alan üzerinde yer alan İzmir Arena’nın İzmir körfezine 305 metrelik cephesi bulunuyor. Özel günlerin önemli adresleri arasında yer alan Arena 2011 yılında T.C Turizm ve Kültür Bakanlığı tarafından En İyi Yeme – İçme ve Eğlence Mekanı ödülüne layık görülmüştü.

Bahar Hidayetoğlu
Bahar Hidayetoğlu

Flatart - Dijital Pazarlama Uzmanı

İçerik Pazarlaması, Dijital İçerik Editörü

Henüz yorum yok

Cevap Bırakın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

css.php