Ankara “Coffee Weekend” İle Tanıştı

İstanbul Coffee Festival alt markası olan Coffee Weekend ilk kez Ankara’da gerçekleşti. İyi kahveyi deneyimleyen, nitelikli kahvenin konuşulduğu bir hafta sonu etkinliği olan Coffee Weekend, lezzet peşinde olanlara, farklı tatları bir arada sundu.

İstanbul ve Ankara’lı kahve dükkanları ve kahve üreticilerinin katıldığı Coffee Weekend, 3 gün boyunca 8.126 kahve severe ev sahipliği yaptı. 3. jenerasyon kahveler ve kahve yanı lezzetlerin bir arada olduğu 49 markanın 20’si Istanbul’dan katıldı. 15.000 kağıt bardak, 1.000 lt süt’ün tüketildiği Coffee Weekend, katılımcıların müzik ve sanatla da buluştuğu bir etkinlik oldu.

Her gün 4 farklı canlı performans sergilenen Coffee Weekend sahnesinde toplam 12 canlı performans gerçekleştirilirken, kahve telvesi ile resim yapan sanatçı da ilgi odağı oldu. Coffee Weekend’de iyi ve nitelikli kahvenin seçimi, demlenmesi ve tüketilmesi konu­sunda uzmanlar tarafından bilgi verildi.

coffee, cookies, festival

İngiltere, Yunanistan, Rusya, ve İstanbul’dan konusunda uzman barista, kahve uzmanı ve çiftçi eğitmenler, tarafından verilen eğitimlerde; iyi çekirdek nasıl seçilir, cupping nasıl yapılır, evde demleme teknikleri gibi yaklaşık 34 farklı konuda katılımcıları bilgilendirdiler.

coffeemag
coffeemag

Kocatepe Mahallesi, Selanik Caddesi No: 39/17 06420 Çankaya / Ankara 0312 323 91 53 – 0538 406 31 40 www.coffeemag.com.tr

Henüz yorum yok

Cevap Bırakın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

css.php