Tülin Şahin’den Cildinize Kahve Dopingi

Kahvenin cildinize olan faydalarını merak ediyorsanız bu haber tam size göre…

Yaşlanma Karşıtı

Kahve, kozmetikte temel olarak an?ti-aging ürünü olarak kullanılır. içerisindeki zengin antioksidanlar cildin erken yaşlan­masına yol açan serbest radikal­lerle savaşarak cildi korur. Aynı zamanda ciltteki fazla suyu serbest bırakarak cildin daha sıkı hale gelmesine yardımcı olur.

Rosacea (Kırmızı Yüz) Hastalığı Tedavisi

Kahve cildi yatıştırır. Kılcal damarları onarır ve dolaşımı hızlandırır. Bu da yüzdeki kırmızı görün­tüyü büyük ölçüde iyileştirir.

İltihaplanmaya Karşı

Kahve, iltihapla savaşan doğal bir içeriğe sahiptir. Ciltteki iltihap­lanmaları ve şişlikleri yok eder. Akne ve benzeri sorunlar için bire birdir.

UV Zararına Karşı

UV ışınlarının ciltte yarattığı hasarı tersine çevirdiği kanıtlanmıştır. Eğer güneş ışınlarına bağlı sivilce, siyah nokta, kızarıklık veya kırışıklık gibi sorunlardan şikayetçiyseniz kahve iyi bir çözüm olacaktır.

Göz Çevresi Kırışıklıkları ve Mor Halkalar İçin

Kahvenin kan dolaşıınını hızlandıran özelliği sayesinde göz çev­resindeki kırışıklar ve koyu halkalarda gözle görülür bir iyileşme elde edebilirsiniz.

Selülit Karşıtı

Bacaklarınızdaki portakal kabuğu görüntüsünden nefret mi ediyor­sunuz? Kim etmez ki! Kahvenin, yağ hücrelerindeki suyu emerek yağ birikmelerini küçültıne ve selülit görüntüsünü yok etıne gücü vardır. Kahvenin cildimiz için adeta bir süper kahraman olduğunu biliyorsunuz artık. Kendinize ve cildinize bir iyilik yapıp onu kah­veyle şımartınanız için artık 6 harika nedeniniz var!

Tülin Şahin Türk Kahvesi Maskesi

Türk kahvesi ile biraz daha kap­samlı bir yüz maskesi hazırlamak istiyorsanız Tülin Şahin Türk kahvesi Maskesi tam size göre. Tülin Şahin Türk Kahvesi Maskesi için gerekli malzemeler;

4 yemek kaşığı toz Türk Kahvesi 4 yemek kaşığı kakao, 8 yemek kaşığı tam yağlı doğal süt, Eğer yağlı cilde sahipseniz 1 yemek kaşığı doğal limon suyu, eğer kuru cilde sahipseniz 2 yemek kaşığı bal Hazırlanması ve uygulaması: Cam bir kase içerisinde öncelikle toz Türk kahvesini ve kakaoyu karıştırın. Tam yağlı sütü üzerine yavaş yavaş karıştırarak ilave edin. Cilt tipinize göre limon suyunu ya da balı ekleyin.

Türk kahvesi maskesi

Malzemeleri iyice karıştırın. Cildinizi nemlendirmek istiyorsanız karışıma süt yerine 1 yumurta akı ya da 2 yemek kaşığı zeytinyağı da ilave edebilirsiniz. Hazırladığınız Tülin Şahin Türk Kahvesi Maskesini temiz cildiniz üzerine eşit bir şekilde dağıtın ve yedirin. Maske kuruyana kadar yaklaşık 15-20 dakika bekletin. Daha sonra da ılık su ile ovalayarak yavaş yavaş ?askeyi yüzünüzden teınizleyin. Uzerine mutlaka nem­lendirici bir krem uygulamalısınız.

Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bu maskeyi yüzünüze haftada bir sefer uygulayınız. Eğer hassas bir cilde sahipseniz 10 günde bir sefer de yüzünüze uygulayabilirsiniz. Her seferinde maskeyi taze olarak hazırlamalısınız. Bu maskeyi yap­tıktan sonra güneş ışığına çıkmanız pek tavsiye edilmemektedir bu nedenle maskeyi akşamları uygulayabilirsiniz. Fakat güneşe çıkmak zorunda kalırsanız koruyucu faktörlü güneş kremlerinden de yardım alabilirsiniz.

coffeemag
coffeemag

Kocatepe Mahallesi, Selanik Caddesi No: 39/17 06420 Çankaya / Ankara 0312 323 91 53 – 0538 406 31 40 www.coffeemag.com.tr

Henüz yorum yok

Cevap Bırakın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

css.php