Avrupa Yakasının En İyi 3.Nesil Kahve Mekanları

Kahvemin Tadı

kahve çekirdekleriKahvemin Tadı, özellikle Bakırköy civarında iyi kahve içmek isteyenler için oldukça lezzetli bir alternatif. Kendini “nitelikli kahve evi” olarak tanımlayan mekan, özenle seçtikleri kahve çekirdeklerini kendi kavuruyor, hazırlıyor ve kahve severlere sunuyor.

Kahvemin Tadı’nın kurucusu Yunus Çakmak aynı zamanda uzman baristaların yetişebilmesi için çeşitli eğitimler düzenliyor.

Adres: incirli Caddesi Kartaltepe Mahallesi Baharlıbahçe Sokak Yonca Apartmanı 3/ A Bakırköy

Moc İstanbul

moc kafe istanbul

MOC, “2. nesil kahve­cilerin kara bulutlarını dağıtmak için geldik” mottosuyla İstanbulluları lezzetli kahvelerle buluş­turuyor.

Üçüncü nesil kahvenin Türkiye’ deki Shakespeare’i diyebile­ceğimiz MOC; Kolombiya, Kenya, Etiyopya, Kosta Rika, Guatemala, Endo­nezya, Brezilya, Nikaragua, El Salvador, Yirga­cheeff ve Yemen gibi dünyanın 13 farklı nokta­sındaki mikro üretim yapan çiftliklerden özenle seçilen en kaliteli kahve çekirdeklerini kahve severlerle buluşturuyor.

Adres: Şakayık Sokak No:4/A 34365 Nişantaşı

LOL

LOL Karaköy’ün bir diğer 3. dalga kahvecisi LOL, kahve­severleri kendi kavurdukları özel çekirdeklerden hazırladıkları kaliteli kahvelerle buluşturuyor. İyi kahveye ve kahve kokusuna doyacağınız LO L’ün lezzetli atıştırmalık ve tatlılarını da denemenizi tavsiye ederiz.

Adres : Kemankeş Mah, Kılıç Ali Paşa Mescidi Sokak, No 8, Beyoğlu

Coffee Sapiens

coffee sapiens cafe

Kurucularının kendilerini “kahve insanları” olarak tanımladıkları Coffee Sapiens, Karaköy’ün demirbaşına dönüşen lezzetli bir roaster. Kahvenin insanları ve kıtaları birbirine bağlayan bir kültür olduğuna inanan Coffee Sapiens, her kahve çekirdeği için farklı kavurma teknikleri deneyerek en iyi tadı yakalamaya çalışıyor ve kendi özel harmanlarını oluşturuyor.

Yolunuz Coffee Sapiens’e düşerse masa sayısının az olmasından dolayı oturacak yer bulmakta zorluk çekebilirsiniz, yine de kahvenizi “take away” olarak alıp Karaköy’ün tadını çıkarmanızı tavsiye ederiz.
Adres: Kemankeş Mahallesi, Kılıç Ali Paşa Mescidi Sok. No:10/C Karaköy 

coffeemag
coffeemag

Kocatepe Mahallesi, Selanik Caddesi No: 39/17 06420 Çankaya / Ankara 0312 323 91 53 – 0538 406 31 40 www.coffeemag.com.tr

Henüz yorum yok

Cevap Bırakın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

css.php