Almanlar Sudan Fazla Kahve İçiyor

Almanya’da yapılan bir araştırmaya göre Almanlar’ın her yıl sudan fazla kahve içtikleri ortaya çıktı.

Burda dergisi tarafından yapılan araştırmaya göre, Almanların en fazla sevdiği sıcak içeceklerin başında kahve geliyor.

Almanlar yılda kişi Başına 144 litre kahve, 128 litre su ve 116 litre bira tüketiyor.

Kahve Molası Verimi Arttırıyor

alman kahvesi

ABD’de yapılan bir araştırma, birkaç dakikalık da olsa çay ve kahve molasının iş verimini artırdığım ortaya koydu.

Italyan La Stampa gazetesinde yer alan habere göre, New York Üniversitesi’nin Psikoloji Bölü­münden bir grup bilim adamı, uyku gibi kısa süreli mola vermenin de beyne aktarılan bilgilerin kavranmasına ve hatırlanmasına yardımcı olduğunu ortaya çıkardı.

Bilim adamları, 16 kişilik bir gruba birkaç resim gösterdi ve bunlarla ilgili kendilerine hafıza testi uygulanacağından habersiz olan katılımcılardan biraz dinlenmelerini istedi.

İşlevsel manyetik rezonans görüntüleme (MRG) yöntemiyle katılımcıların beyin aktivitelerini anbean takip eden bilim adamları, resimlerin gösterildiği anda olduğu gibi, mola verildiği süre içinde de hipokamp ve neokorteks bölgele­rindeki beyin aktivitesinde bir yük­seliş olduğunu belirledi.

Bu aktivitenin yoğun olduğu kişilerin yapılan hafıza testinde diğerlerine nazaran daha başarılı olduklarım gözlemleyen bilim adamları, bu durumun molanın ne denli önemli olduğunu gösterdiğini söylediler.

coffeemag
coffeemag

Kocatepe Mahallesi, Selanik Caddesi No: 39/17 06420 Çankaya / Ankara 0312 323 91 53 – 0538 406 31 40 www.coffeemag.com.tr

Henüz yorum yok

Cevap Bırakın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

css.php