Açlığınızı Bastırmak İçin Türk Kahvesi İçin

Uzmanlar açlığınızı bastırmak için şekersiz Türk Kahvesi ve maden suyu tavsiye ediyor.

Kış aylarında alınan kiloları vermek iste­yenlere Diyetisyen Ilker Aksoy öneriler­de bulunuyor. “Acıktıkça şekersiz Türk kahvesi veya maden suyu için” diyen Aksoy, istenildiği kadar da sala­talık, domates yenebileceğini söyledi.

Kış aylarında Neden Kilo Alıyoruz?

Kış aylarında soğuk havalardan dolayı evden dışarı çıkmamak insanların canını sıkmakta, bu can sıkıntısını da abur cuburlarla ve atıştırmalıklarla geçiştirmek, yediğinden fazla besin alımına neden olmaktadır. Aynı zamanda kış aylarında kuruyemişlerin fazla tüketilmesi de kilo alımını tetik­leyen faktörlerden biridir. Saydığımız bu beslenme davranışlarına sahip bir insanın, kış aylarında 4- 6 kilo alması kaçınılmazdır.

Erkekler ve Kadınlar Yeme  Alışkanlıkları Farklı

Erkekler ağırlıklı olarak et, et ürünleri (kebap, ızgara ve mangal) bunların yanında da gazlı içecek­leri ağırlıklı olarak seçerken; kadınlar şeker, şekerli ürünler aynı zamanda hamurlu yiyecekleri daha fazla tüketmektedirler. Er­kekler daha hızlı yemek yemeği tercih ederken kadınlar biraz daha yavaş yemek yemekte.

Erkekler­in bu beslenme alışkanlıkları daha fazla kilo alımına neden olmakta. Gazlı içecekleri azaltmaları ya da içmemeleri, kırmızı ve beyaz etin yanında salata da tüketıneleri erkeklerin kilo almalarını önle­yebilir. Kadınlarda ise fazladan çikolata ve diğer hamur işlerini tüketmek daha fazla kilo almaya sebep olmaktadır.

Kısa Süreli Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı?

Kısa süreli kilo verimi doğru bir yaklaşım değildir. Doğru ve dengeli beslenmek temel alınması gereken bir olgu olınalıdır. Ancak kısa sürede kilo vermek için öncelikle yeme alışkanlıklarını değiştirip acıktıkça (herhangi bir hastalığınız yoksa) şekersiz Türk kahvesi, sade neskafe, sade maden suyu tüketilmeli.

Buna ek olarak istendiği kadar domates salatalık vb. bütün yeşillikler tüketilebilir. Yemek davranışı olarak da öncelik bir bardak su ile başlanır varsa çorba ile devam edilir sonrasında salata yendikten sonra ana yemeğe geçilmesini tavsiye ederim.

Egzersiz Yapmadan Kilo Verilebilir Mi?

Egzersiz yapmadan elbette kilo verilebilir. Ancak beslenmenin temelinde alman enerji (bütün gün boyunca yenen yemekler) ile harcanan enerji (yürüyüş, günlük ev işleri yapılan sporlar) arasındaki denge yatar.

Yediklerimizi azalt­tığımızda yani diyet yaptığımızda gün içinde aldığımız enerjiyi azaltarak kilo veririz. Buna ek olarak harcanan enerjiyi sporla, yürüyüşle, yüzme ile desteklemek günlük yaşamda asansöre binme­mek, otobüsten veya dolmuştan üç dört durak öncesinde inmek, şahsi araçları kısa mesafelerde kullanmamak daha hızlı kilo vermeye neden olacaktır. Diyetin yanına sporu da eklersek vücutta daha fit daha sağlıklı bir görünüm elde etmiş oluruz.

Yeşil Kahveyle Fazla Yağlarınızdan Kurtulun

Kilo vermek isteyenlerin yeni gözdesi olan yeşil kahveyle yağ yakınımızı hızlandırarak fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Son zamanların gözde yağ yakıcısı haline gelen yeşil kahve, asl?nda kavrulmamış ham kahvedir. İçer­diği klorojenik asit sayesinde yağ yakımını hızlandıran yeşil kahveyi uyguladığınız diyetle bir­leştirerek kısa süre içerisinde kilo verebilirsiniz. Ancak kimi bünye­ler bu kahveye alerjik reaksiyon verebilir. Bu yüzden tüketıneye başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Nasıl Tüketilir?

Hazırlanışı bakımından Türk kah­vesine benzeyen yeşil kahve, öğü­tülınüş ancak kavrulınamış şekilde olınalıdır. Türk kahvesi yapar gibi cezvenin içine bir ölçek koyun, pişirin. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa tüketin. Ancak dikkat edin. fazla tükettiğiniz taktirde yüksek miktarda klorojenik asit içermesi yüzünden sağlığınıza olumsuz etki edebilir.

coffeemag
coffeemag

Kocatepe Mahallesi, Selanik Caddesi No: 39/17 06420 Çankaya / Ankara 0312 323 91 53 – 0538 406 31 40 www.coffeemag.com.tr

Henüz yorum yok

Cevap Bırakın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

css.php