2017 Kış Sokak Modası: Havalar Soğurken Mutlaka Göz Atın

Sonbaharı yarıladığımız bu günlerde biten moda haftaları ile birlikte 2017 kış sokak modası ile ilgili trendler de şekillendi!

Geçtiğimiz sezonun oldukça popüler olan parçalarından bazılarının etkisini yavaş yavaş yitirdiği, bazılarının ise çok daha popüler olduğu 2017 kış sokak modası içinizi ısıtacak detaylara sahip. Paris, Londra, Milano ve New York moda haftalarının sonunda çizgileri netleşen 2017 kış sokak modası farklı dokuları, renkleri ve desenleri bir araya getiriyor.

Asimetrik kesimler, sıra dışı detaylar, çarpıcı renkler ve ilham veren kombin fikirleri ile moda severlere heyecan veren moda haftaları yeni kış sezonun iç ısıtan stillerini başarılı şekillerde sundu. Geçmişe güzel dokunuşlar yapan ancak modern çizgileri de öne çıkaran  yeni sezonda vazgeçilmez bir sıcaklık ve konfor yaşayacaksınız.

Ofis Şıklığı Sokaklarda

2017 kış sokak modası trendleri her tarzı kapsadığı için oldukça uzun soluklu olacağa benziyor. Önümüzdeki kış aylarında ofis şıklığını artık sokaklarda görebileceğiz. Takımlar, kalem etekler ve döpiyesler modern dokunuşlar ve çizgiler ile kış modasının vazgeçilmezleri arasında yer alırken iş yaşamında klasik giyinmekten hoşlanmayanlar için başarılı alternatifler sunacak.

1950’li ve 1960’lı yılların bele oturan, oldukça feminen bir görünüme sahip kıyafetlerini yeniden yorumlayan tasarımcılar iş hayatındaki güçlü ve feminen kadın duruşunu destekleyen tasarımları ile dikkat çekiyor. Ayakkabılar, aksesuarlar ve çantalar ile başarılı bir şekilde modernize edilen ofis şıklığı parçaları ile sokaklar renkli bir ciddiyet havasına bürünecek.

Plastiğin Muhteşem Dönüşü

Şeffaf plastikler geçtiğimiz sezonda ayakkabı ve çantalarda oldukça sık kullanıldı. Özellikle şeffaf ayakkabı modelleri ironik parçalar haline gelirken 2017 kış modasında da plastiğin egemenliği sürecek.

2017 kış sokak modası, 2017 modası plastik kıyafetler

Dış giyim parçalarını etkisi altına alan şeffaf tasarımlar kadınları büyük bir dertten kurtarmayı hedefliyor. Şıklığınızı doğrudan yansıtmanızı sağlayacak olan şeffaf ceketler ve mantolar ile tarzınızı farklı bir noktaya taşıyabileceksiniz. Şeffaf detayları çok sık göreceğimiz yeni sezonda geçen sezon popüler olan şeffaf ayakkabıları da görmeye devam edeceğiz.

Yumuşak Dokulara Yer Açın

Kalın örgüler bu sezon sıkça karşılaşacağımız iddialı tasarımlar arasında yer alıyor. Dokularla birlikte şekillenen kış sokak modası bu sene yumuşacık ve konforlu bir şıklık sunacak.

Yumuşak dokular söz konusu olduğunda ilk akla gelen parçalar şüphesiz ki kürklerdir. Zarif ve ince tüylü kürk tasarımları 2017 kış sokak modası için vazgeçilmez olacak. Mini etekler, mini şortlar ve yüksek topuklularla birlikte kullanabileceğiniz zarif kürk modelleri ile farklılık yaratan bir şıklık elde etmek mümkün olacak.

Deri Parçalar Azalıyor

Geçtiğimiz sezonun dikkat çeken parçaları arasında yer alan derilerin etkisi yeni sezonda biraz azalıyor. Deri ceket yine sokak modasının vazgeçilmez parçaları arasında olmayı başarıyor. Deri tayt, pantolon ve etekler ise bu yıl sokaklarda karşımıza pek çıkmayacak tasarımlar arasında olacak.

2017 kış sokak modası, 2017 modası deri kıyafetler

Deriyi sadece detaylarda ve aksesuarlarda sıklıkla göreceğimiz yeni sezonun en iddialı deri parçası ise biker deri ceket modelleri. Farklı kesimler ve detaylar ile dikkat çekici tasarım parçaları olarak karşımıza çıkan birer ceketler ile asi bir şıklık yaratmak mümkün.

Taytlar Yine Zirvede

İnce ve transparan tayt modelleri raflara kalkarken, kalın ve örgü detaylı tayt modelleri zirvede yer alacak.

Kış desenlerini üzerinde taşıyan klasik tayt modelleri ile her zaman özgür ve rahat bir şıklık elde etmek mümkün olacak. Sokak modasında geçtiğimiz sezon taytlar ve oversized üst parçalar çok sık kombinleniyordu. Yeni sezonda ise oversized parçaları ne yazık ki göremeyeceğiz.

Yeni Sezonda Sıra Dışı Tasarımlar

2017 kış sokak modası dikkat çeken aksesuarları ve ayakkabı tasarımları ile farklılık yaratan kombinlere imkan sunuyor. Sade renkler, yumuşak dokular ve asil bir şıklık kış modasında çarpıcı renklere sahip aksesuarlar ve ayakkabılar ile farklılaşacak. Yeni sezonda kombinleri öne çıkaran parçalar detaylarda gizli olacak. Çantaların askıları, renkleri, dokuları; ayakkabıların iddialı tasarımları; dikkat çekici şapka kombinleri 2017 kış sokak modası için öne çıkan parçalar arasında yer alacak.

Bahar Hidayetoğlu
Bahar Hidayetoğlu

Flatart - Dijital Pazarlama Uzmanı

İçerik Pazarlaması, Dijital İçerik Editörü

6 yorum
  1. Sondan üçüncü görseldeki deri cekete bayıldım. Geçen seneden beri arıyorum bir türlü bulamamıştım. Kadın karşımda olsa bana verir misiniz? diyecek kadar istiyorum yani 😀

  2. o yumuş yumuş ceketleri geçen kışta çok kullanmıştım. Bu sezonda da moda olması gerçekten sevindiriciymiş

  3. kışın mini etek giymesini çok severim. E döpiyes modası geri geldiğine göre artık ceketlerle bol bol kombin yapabiliriz herhalde. Çok güzel haber bu :))

  4. Ay o plastikler ne ya :/ gerçekten çok kötü. Moda denilince artık neyin ne olacağı belli değil gözünü seveyim eskilerin.O nedenle de tarzım hep 90’lara uyarlı. İyi ki öyle yani

  5. teşekkür ederiz kahve sitesinde böylesi moda trendlerinden haberdar olabilmek ayrı bir gurur verici

  6. tayttan zaten vazgeçebilmemizmümkün mü? gelmesi tam isabet olmuş rahatlık eşittir tayt. Sporu klasiği apayrı güzel

Cevap Bırakın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

css.php